29/01
2010
   

Galeria Sztuki - Dzika przyroda

Pobyt w Galerii Sztuki to dla nas ogromne przeżycie. Dużo emocji, dużo wrażeń a przy okazji zawsze można poznać coś nowego. Tym razem dowiedzieliśmy się, że fotografia to sztuka, która wymaga nie tylko dobrego sprzętu, umiejętności, pomysłu ale w tym przypadku cierpliwości. Zrobienie zdjęcia dzikiej przyrody, zwłaszcza zwierząt, może trwać wiele godzin. Dla widza zobaczenie pływającego słonia lub kaczki spod wody to niesamowite i niepowtarzalne przeżycie. Chcecie zobaczyć więcej? Odwiedzajcie Legnicką Galerię Sztuki!

galeria zdjęć

16/12
2009
   

Kabarecik w Cafe Bajka

Długie jesienne wieczory, ciemno, smutno, nostalgia ogarnia wszystkich. Czekamy kiedy wreszcie zacznie przybywać dnia. Mamy wtedy dużo czasu na myślenie, czytanie... i porządki świąteczne. My znaleźliśmy sposób na rozweselenie naszych Rodziców - urządziliśmy Kabarecik. Był mistrz Jan Brzechwa z Leniem, Samochwałą, Skarżypytą i Baranem. Był mistrz Konstanty Ildefons Gałczyński i Jego Strasna zaba oraz piosenka kiedyś śpiewana przez Tadeusza Chyłę - Sen psa. Było dużo śmiechu i dobrego choć amatorskiego aktorstwa. Chyba wszyscy byli zadowoleni.

galeria zdjęć

24/11
2009
   

Akwarele w Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi w Legnicy to jedno z miejsc, które często odwiedzamy. Oglądamy różne wystawy, malarstwo, stare i zabytkowe przedmioty, ciekawostki naukowe i archeologiczne. Potem rysujemy czerpiąc inspiracje z tego co wywołuje w nas najwięcej emocji. Tu widzicie nas na wystawie akwarel. W galerii zdjęć możecie zobaczyć i pozazdrościć nam zabawy ze światłem, optyką, złudzeniem optycznym itp.

galeria zdjęć

20/11
2009
   

Promocje 2009

W ramach programu wychowania przez sztukę ponownie odwiedziliśmy Legnicką Galerię Sztuki. Tym razem Pani Monika Szpatowicz opowiedziała nam o twórczości absolwentów Polskich Uczelni Plastycznych. Wśród nagrodzonych autorów były same kobiety. Czyżby mężczyźni w naszym kraju stracili wenę twórczą? Czy też zajęli się przygotowaniami do Euro 2012?
Obrazy były duże, wielorakie ale dominującym tematem była samotność. Świat się kurczy, kontakt z drugim człowiekiem nawet jest błyskawiczny, a samotność absurdalnie staje się chorobą cywilizacyjną. Pamiętajmy o drugim człowieku. Uczmy dzieci spotykać się i spędzać czas wśród znajomych. Nie ograniczajmy się tylko do internetu. Będziemy zdrowsi i bogatsi duchowo.

galeria zdjęć

23/10
2009
   

Wycieczka do Bolanowa

Na wycieczkę do Bolanowa wybrały się dzieci z grupy II i III. To miejsce magiczne, ukryte w lesie przed cywilizacją, hałasem i codziennością. Oprócz pięknych lasów, owoców leśnych i zwierzyny, w tym oswojonej sarenki, można tu spotkać przemiłą Wróżkę, która organizuje dzieciom podchody, ciekawe zabawy oraz przybliża wiedzę na temat ekosystemu leśnego. Gospodarze ukrytego w lesie pałacyku przyjmują swoich gości w uroczych salach oraz częstują kiełbaską z grilla i ciasteczkami. Pobyt w Bolanowie był dla dzieci z Bajki przygodą i świetną zabawą.

galeria zdjęć

23/09
2009
   

Wycieczka do Myśliborza

23 września byliśmy na wycieczce w Wąwozie Myśliborskim. Mieliśmy okazję lepiej poznać przyrodę Parku Krajobrazowego "Chełmy", pokonywać przeszkody, wspinać się i podziwiać przyrodę. Chcielibyśmy częściej tam bywać.

galeria zdjęć

21/09
2009
   

W pracowni sztuki

21 września byliśmy w prywatnej pracowni sztuki "Sroki", gdzie oglądaliśmy instalacje Dagmary Angier - Sroka i Jej męża Bartka Sroka. Można powiedzieć, że dzieci weszły w sztukę, podglądały, przestawiały - w ten sposób stały się małymi twórcami, a nie tylko odbiorcami. W trakcie pobytu w pracowni, zainspirowane tym co oglądały, stworzyły własne prace plastyczne.

galeria zdjęć

05/06
2009
   

Odwiedziny Malarki

W czerwcu 2009 roku odwiedziła nas Pani Janina Odzierejko. Wspaniały człowiek i ciekawa postać w naszym mieście. Od wielu lat Jej pasją jest malowanie, chociaż zawodowo nigdy się tym nie zajmowała. Odwiedziny Pani Janiny w przedszkolu to zawsze wielkie wydarzenie i duże przeżycie dla dzieci. Mamy okazję dowiedzieć się jak, czym i na czym można malować, gdzie czerpać inspiracje twórcze.
W trakcie wizyty naszego Gościa zorganizowaliśmy wernisaż wystawy obrazów Pani Janiny. Oglądały dzieci, pracownicy przedszkola, rodzice i inne osoby. Z niecierpliwością czekamy na nowe dzieła.

galeria zdjęć