20/04
2010
   

Wycieczka do Bogaczowa

Najpiękniej wiosną kwitną kwiaty w Bogaczowie. Dlatego co roku o tej porze tam właśnie jedziemy, by nasycić się ich widokiem. W tym roku mieliśmy okazję podglądać sarny, zające i nawet bociana!

galeria zdjęć

19/04
2010
   

Na ludowo

Dzisiaj wyglądaliśmy wyjątkowo! Ubraliśmy stroje ludowe krakowskie i łowickie i pokazaliśmy naszym kochanym Rodzicom jak pięknie potrafimy tańczyć oraz śpiewać. Byli zachwyceni.

galeria zdjęć

14/04
2010
   

Kryzys? Jaki kryzys?

Dzisiaj w Galerii Sztuki coś zupełnie innego niż zwykle. Zobaczyliśmy instalacje, filmy, zabawę ze światłem...Pani Monika w bardzo interesujący sposób opowiadała nam o tym co jest ważne w życiu i jak zachować umiar oraz mądrość. Bardzo zainteresowały nas filmy, w których autorzy wystawy pokazali jak rozpuszczają się różne przedmioty...a my uważaliśmy, że one są takie ważne, cenne i... rozpłynęły się:)

galeria zdjęć

26/03
2010
   

Glina

Pan Bartek zaprosił nas na warsztaty z gliny do swojej pracowni. Trudno powiedzieć jaki bałagan twórczy zostawiliśmy po naszej pracy. Może zdjęcia o tym opowiedzą. Ale nasze prace wyszły fantastycznie, a do tego mieliśmy okazję zapomnieć o wszystkim, w trakcie swobodnego tworzenia. Polecamy!

galeria zdjęć

29/01
2010
   

Galeria Sztuki - Dzika przyroda

Pobyt w Galerii Sztuki to dla nas ogromne przeżycie. Dużo emocji, dużo wrażeń a przy okazji zawsze można poznać coś nowego. Tym razem dowiedzieliśmy się, że fotografia to sztuka, która wymaga nie tylko dobrego sprzętu, umiejętności, pomysłu ale w tym przypadku cierpliwości. Zrobienie zdjęcia dzikiej przyrody, zwłaszcza zwierząt, może trwać wiele godzin. Dla widza zobaczenie pływającego słonia lub kaczki spod wody to niesamowite i niepowtarzalne przeżycie. Chcecie zobaczyć więcej? Odwiedzajcie Legnicką Galerię Sztuki!

galeria zdjęć

16/12
2009
   

Kabarecik w Cafe Bajka

Długie jesienne wieczory, ciemno, smutno, nostalgia ogarnia wszystkich. Czekamy kiedy wreszcie zacznie przybywać dnia. Mamy wtedy dużo czasu na myślenie, czytanie... i porządki świąteczne. My znaleźliśmy sposób na rozweselenie naszych Rodziców - urządziliśmy Kabarecik. Był mistrz Jan Brzechwa z Leniem, Samochwałą, Skarżypytą i Baranem. Był mistrz Konstanty Ildefons Gałczyński i Jego Strasna zaba oraz piosenka kiedyś śpiewana przez Tadeusza Chyłę - Sen psa. Było dużo śmiechu i dobrego choć amatorskiego aktorstwa. Chyba wszyscy byli zadowoleni.

galeria zdjęć

24/11
2009
   

Akwarele w Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi w Legnicy to jedno z miejsc, które często odwiedzamy. Oglądamy różne wystawy, malarstwo, stare i zabytkowe przedmioty, ciekawostki naukowe i archeologiczne. Potem rysujemy czerpiąc inspiracje z tego co wywołuje w nas najwięcej emocji. Tu widzicie nas na wystawie akwarel. W galerii zdjęć możecie zobaczyć i pozazdrościć nam zabawy ze światłem, optyką, złudzeniem optycznym itp.

galeria zdjęć

20/11
2009
   

Promocje 2009

W ramach programu wychowania przez sztukę ponownie odwiedziliśmy Legnicką Galerię Sztuki. Tym razem Pani Monika Szpatowicz opowiedziała nam o twórczości absolwentów Polskich Uczelni Plastycznych. Wśród nagrodzonych autorów były same kobiety. Czyżby mężczyźni w naszym kraju stracili wenę twórczą? Czy też zajęli się przygotowaniami do Euro 2012?
Obrazy były duże, wielorakie ale dominującym tematem była samotność. Świat się kurczy, kontakt z drugim człowiekiem nawet jest błyskawiczny, a samotność absurdalnie staje się chorobą cywilizacyjną. Pamiętajmy o drugim człowieku. Uczmy dzieci spotykać się i spędzać czas wśród znajomych. Nie ograniczajmy się tylko do internetu. Będziemy zdrowsi i bogatsi duchowo.

galeria zdjęć

23/10
2009
   

Wycieczka do Bolanowa

Na wycieczkę do Bolanowa wybrały się dzieci z grupy II i III. To miejsce magiczne, ukryte w lesie przed cywilizacją, hałasem i codziennością. Oprócz pięknych lasów, owoców leśnych i zwierzyny, w tym oswojonej sarenki, można tu spotkać przemiłą Wróżkę, która organizuje dzieciom podchody, ciekawe zabawy oraz przybliża wiedzę na temat ekosystemu leśnego. Gospodarze ukrytego w lesie pałacyku przyjmują swoich gości w uroczych salach oraz częstują kiełbaską z grilla i ciasteczkami. Pobyt w Bolanowie był dla dzieci z Bajki przygodą i świetną zabawą.

galeria zdjęć

23/09
2009
   

Wycieczka do Myśliborza

23 września byliśmy na wycieczce w Wąwozie Myśliborskim. Mieliśmy okazję lepiej poznać przyrodę Parku Krajobrazowego "Chełmy", pokonywać przeszkody, wspinać się i podziwiać przyrodę. Chcielibyśmy częściej tam bywać.

galeria zdjęć