22/09
2010
   

Było sobie miasto

   Średniaki i starszaki były dzisiaj w Państwowym Archiwum na wystawie fotograficznej „Było sobie miasto: Legnica – fotograficzna podroż w czasie”. Na wystawie mogliśmy oglądać archiwalne i współczesne zdjęcia naszego miasta, często pokazujące te same miejsca na przestrzeni wielu lat. Wystawa interesująca, a Panie z Archiwum bardzo miłe – przygotowały dla nas pyszny poczęstunek! Dodatkową atrakcją było kolorowanie herbu Legnicy.  

galeria zdjęć

13/07
2010
   

Wernisaż naszych prac w Galerii Sztuki

Po czterech dniach naszej twórczej pracy pan Leszek Zamaria zorganizował wystawę. Na wernisaż zaprosiliśmy naszych rodziców i Panią Dyrektor naszego przedszkola. Była też sesja zdjęciowa Wiktorii - w kapeluszu i bez:)

galeria zdjęć

09/07
2010
   

Lato w Galerii Sztuki - dzień czwarty

Czwarty dzień to budowanie wielkich instalacji - trochę czuliśmy się jak architekci lub ekipy budowlane. Budowanie domów to nie jest łatwa sprawa. Wolimy na razie tylko się w to bawić.

galeria zdjęć

08/07
2010
   

Lato w Galerii Sztuki - dzień trzeci

Dzień trzeci to twórczość przestrzenna, której tematem były budowle naszego miasta.

galeria zdjęć

07/07
2010
   

Lato w Galerii Sztuki - dzień drugi

W drugim dniu naszych letnich warsztatów w Galerii Sztuki mieliśmy wielką radość, bo zwiedziliśmy Teatr im. Heleny Modrzejewskiej od kuchni. To znaczy kuchni tam nie było, ale za to garderoby aktorów i perukarnia - co widać na zdjęciach:) Pobrykaliśmy również po scenie, na którą zwykle nas nie wpuszczają. Potem malowaliśmy na wielkich kartkach na Rynku i odwiedziły nas takie maluchy, które niebawem zaczną chodzić do naszego przedszkola. One też lubią malować.

galeria zdjęć

06/07
2010
   

Lato w Galerii Sztuki - dzień pierwszy

Pan Leszek Zamaria z Galerii Sztuki zaprosił nas na letnie warsztaty artystyczne. Nasze działania trwały cztery dni i przyniosły nam wiele radości. Poznaliśmy różne nowe techniki pracy twórczej, mogliśmy działać z wielkim rozmachem, uczyliśmy się lepiej współpracować przy wspólnej pracy, świetnie się bawiliśmy a przy okazji powstały bardzo ciekawe prace.

galeria zdjęć

24/06
2010
   

Warsztaty z Tatą w Galerii Sztuki

Ale cudowna zabawa z Tatą! Wreszcie cały Tato tylko dla nas!!! Robiliśmy kukiełki z warzyw, lokomotywę z wieszaka do ubrań, malowaliśmy wspólnie portrety naszych Ojców, a na koniec oglądaliśmy teatrzyk w wykonaniu naszych Tatusiów. Świetna zabawa! Chcielibyśmy jeszcze to powtórzyć.

galeria zdjęć

24/06
2010
   

Malarstwo Oświecenia i Renesansu w Muzeum Miedzi

Pani Basia Sulowska zaprosiła nas tym razem do Muzeum, na wystawę malarstwa troszkę starszego niż to, które ostatnio mieliśmy okazję oglądać. Podobało nam się bardzo i mieliśmy okazję przypomnieć sobie co to jest portret, pejzaż oraz scena rodzajowa. Ponieważ to już nasze ostatnie odwiedziny w Muzeum uroczyście obiecujemy, że będziemy tu przychodzić nawet bez naszych przedszkolnych Pań, gdy już będziemy w szkole.

galeria zdjęć

23/06
2010
   

Wycieczka na Górzec

Nasza ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym, a dla niektórych w ogóle w tym przedszkolu. Średniaki zostawiliśmy w Krotoszycach, gdzie czekała na Nich Babcia Igora ze wspaniałymi atrakcjami, w tym konie, ciasto i chleb domowej roboty, spotkanie z różnymi, dziwnymi stworami, które pilnują pól i lasów. My zaś - Starszaki - pojechaliśmy na prawdziwą, turystyczną łazęgę, w trakcie której zdobyliśmy Górę Górzec, czyli wygasły wulkan. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni i świetnie poradziliśmy sobie z tym trudnym wyzwaniem. Jesteśmy prawdziwymi turystami!!!

galeria zdjęć

11/06
2010
   

Dunino - zakończenie roku szkolnego

Przykro będzie nam opuścić nasze kochane Przedszkole. Byliśmy tutaj całe trzy, a niektórzy cztery lata. Nie będziemy jednak rozczulać się ani narzekać. Czas płynie i trzeba się z tym pogodzić. Żeby zachować jeszcze lepsze wspomnienia urządziliśmy sobie zakończenie roku szkolnego w formie wycieczki z Rodzicami. Były występy, dyplomy i nagrody od Pani Dyrektor, a potem to już tylko świetna zabawa. Konkursy, wspólne zabawy, tańce i dużo śmiechu. Wzmocniliśmy się pieczonymi kiełbaskami. Wszystkim życzymy takich przeżyć i mamy nadzieję, że nasze kontakty z "Bajką" nie skończą się. Na pewno zostanie w naszych sercach na zawsze.

galeria zdjęć