17/06
2011
   

Starszaki odchodzą:(

"To ostatni nasz dzień w przedszkolu, to ostatni raz. Gdy jesteśmy tu razem, pożegnania nadszedł czas..." Tak... łza się w oku kręci, ale niestety czasu już nie cofniemy. Pozostaną nam tylko wspomnienia z "Baki" - oby tylko dobre:) Ci którzy zostają życzą Wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, samych piątek i dobrej Pani w szkole, fajnych nowych kolegów i koleżanek. No i nie zapomnijcie o nas.

 

galeria zdjęć

16/06
2011
   

Bitwa pod Legnicą - Maluszki

Nasza kolejna wizyta w Muzeum Miedzi tym razem związana była z wystawą poświęconą bitwie pod Legnicą z 1241 roku. Maluszki dowiedziały się fragmentu historii naszego miasta i Henryka Pobożnego oraz obejrzały obrazy związane z tym tematem. Obrazy były bardzo urozmaicone wielkością, formą, techniką i kolorytem. Natomiast temat był ten sam. Najbardziej zdziwiło nas, że można malować srebrem i złotem. Po rysowaniu, na miejscu spotkania ze sztuką, poszliśmy obejrzeć jeszcze jedną wystawę. Było to szkło secesyjne. Ciekawe, kolorowe, ale chyba nie każdy chciałby mieć coś takiego w domu. Jest to rzecz indywidualnego gustu. Można pójść, zobaczyć  i podziwiać - albo nie.

galeria zdjęć

10/06
2011
   

Maluszki na łące

"Po łące chodzi lato, uwija się jak bąk. Dzień dobry mówi kwiatom i pieści każdy pąk. Kto chce się z latem spotkać niech idzie z nami tam. Rumianek i stokrotka pokaże drogę Wam!" Wprawdzie to jeszcze nie lato - zostało jakieś 10 dni - ale pogoda iście letnia. Dlaczego więc nie powędrować za słowami piosenki, po szyję w trawie, wśród motyli i ślimaków?

galeria zdjęć

07/06
2011
   

Leśny Raj - wycieczka do Michałowa

No i już. Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym za nami. Szkoda:( Tym razem wreszcie pojechały również Maluchy. Czekaliśmy na to cały rok i dobrze się przygotowaliśmy do wyjazdu. Jesteśmy sprawni, samodzielni i wytrzymali. A do tego potrafimy się dobrze bawić i cieszyć wspaniałościami naszego regionu. Leśny Raj, bo tak nazywa się gospodarstwo agroturystyczne goszczące nas dzisiaj, to miejsce należące do Michałowa, ale właściwie leży na obrzeżach Jaroszówki - do Michałowa stamtąd jest 10 kilometrów. Ugościło nas miłe małżeństwo, które zaproponowało wiele atrakcji. Była przejażdżka wozem przez pola, łąki i lasy, jazda na koniu, oglądanie kucyków, strusi i lam. Poza tym mogliśmy poskakać na trampolinie, powspinać się na drewniany zamek, pohuśtać, ale niektórzy najchętniej zajęli się kopaniem i budowaniem dziwnych dziurobudowli - jacyś nowi inżynierowie nam się szykują? Bardzo fajnie było spędzić czas w tak uroczym miejscu, w którym nie można się nudzić.

galeria zdjęć

01/06
2011
   

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień wyjątkowy. Dlatego postaraliśmy się wszyscy, aby mieć dobre humory i świetnie się bawić. Były różnego rodzaju wyścigi, konkursy...niektóre śmieszne i trochę brudzące - np. karmienie kolegi kisielem, z zamkniętymi oczami. Potem można było wyszaleć się na dyskotece. Nie powiemy ile zjedliśmy w tym dniu cukierków, bo z pewnością połamaliśmy wszelkie przepisy:) Ale czegóż się nie zrobi, żeby nasze dzieci były szczęśliwe?

galeria zdjęć

27/05
2011
   

Dzień Rodziny

To był wspaniały dzień! Chociaż wcale tak się nie zapowiadał. Od rana straszyły nas deszczowe chmury i nie wiedzieliśmy co robić? Czy przygotowywać uroczystość, narażając się na zmoknięcie? Czy też odwołać i przełożyć na inny termin? Na szczęście, jak zwykle nad naszą "Bajką" nie tylko nie spadła ani kropla deszczu, ale jeszcze do tego zaświeciło słońce. Trudno się dziwić. Nasza przedszkolna Rodzina dała z siebie wszystko, żeby było ciekawie, twórczo i wesoło. Bo kto się potrafi bawić - temu nie straszne chmury.

Najpierw wystąpiła grupa teatralna, złożona z Rodziców Maluszków, z przedstawieniem "Wilk i koźlątka - nowa historia". To była nasza premiera i pierwszy w dziejach Przedszkola spektakl w wykonaniu Rodziców. Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalizmu i zaangażowania wspaniałych aktorów oraz podziwiamy to z jaką radością występowali dla swoich pociech. Naprawdę to było COŚ! Szukamy agenta:) A tak serio to ogłaszam konkurs na nazwę dla naszej grupy aktorskiej. Najciekawsza propozycja zostanie nagrodzona poduszką, która występowała w sztuce, a dokładnie w brzuchu Wilka:)

Drugą atrakcją były warsztaty form przestrzennych prowadzone przez Dagmarę Angier - Sroka pt. "Pisklaki". Wszyscy zabrali się sumiennie do ozdabiania swoich Dzieciaków-pisklaków, czego efektem były fantastyczne stroje. W międzyczasie można było skorzystać z usługi malowania twarzy, wziąć udział w konkursach sportowych oraz skonsumować małe co nieco. Ja bawiłam się świetnie i myślę, że wszyscy goście również. Ale najbardziej jestem dumna z moich Rodziców i tak naprawdę brak mi słów aby wyrazić podziw i szacunek jaki mam do Nich. Jesteście WSPANIALI!!!

galeria zdjęć

20/05
2011
   

Wycieczka do Muchowa

"To była najlepsza wycieczka w moim życiu!" - powiedział Igor. Jak zwykle pogoda była niepewna i zapowiadano deszcze. Ale zaryzykowaliśmy i opłaciło się. Najpierw weszliśmy na wygasły wulkan - Czartoską Skałę. Nie jest wysoka ale ma swój niepowtarzalny urok i strome podejście. Pani Ola nie zaryzykowała i została z grupką niezdecydowanych dzieci pod szczytem. Większość z nas jednak weszła i myślę, że był to powód do dumy. Nagrodą za trudy były kwitnące pod szczytem storczyki - są uwiecznione na zdjęciach. Następnie pojechaliśmy do Muchowa i weszliśmy na ścieżkę edukacyjną, zwaną Lasem Świniec. Jest to bardzo urozmaicony pod względem gatunkowym i wiekowym las, uprawiany w ekologiczny sposób. Średniaki wyruszyły jako pierwsze, zostawiając po sobie ślady oraz chowając w lesie koperty z zadaniami dla Starszaków. Bo to były najprawdziwsze podchody. Zarówno uciekający jak i szukający bawili się przednio. Starszakom udało się znaleźć wszystkie koperty i wykonać wszystkie zadania. Na koniec musieli znaleźć młodszych kolegów, ukrytych w lesie. Tak świetnie się bawiliśmy, że nie zauważyliśmy jak szybko minął czas i musieliśmy szybko wracać do autokaru. Wszyscy byli bardzo zmęczeni i szczęśliwi.

galeria zdjęć

18/05
2011
   

Maluchy w Straży Pożarnej

Pozazdrościliśmy Średniakom i też poszliśmy do Straży Pożarnej. Ale tam głośno! Ile różnych samochodów, dziwnych narzędzi, wody! Pan strażak był bardzo miły i pokazał nam na czym polega Jego praca. Pozwolił nam wsiąść do samochodu i przymierzyć hełm strażacki. Ale żadne z nas nie chciałoby być strażakiem. To bardzo ciężka i niebezpieczna praca. Dlatego skłaniamy nasze małe główki przed wszystkimi strażakami!

galeria zdjęć

06/05
2011
   

Średniaki w Straży Pożarnej

Kto chce być strażakiem? Jaaaa!!!! To oczywiście odpowiedź wszystkich chłopaków. Ale czy po wycieczce do Straży Pożarnej chęci nie uległy zmianie? Trzeba o to zapytać dzieci.

galeria zdjęć

29/04
2011
   

Wycieczka do Bogaczowa

Jak co roku i tym razem pojechaliśmy do Bogaczowa, aby znaleźć i podziwiać wiosenną przyrodę. Na szczęście tym razem pogoda nam dopisała, chociaż niektóre kwiaty już przekwitły. Ale za to udało nam się zobaczyć: pierwiosnka, zawilce, kokorycz, kokoryczkę, kopytnik, czworolist, ziarnopłon, knieć błotną, dąbrówkę rozłogową, łuskiewnik, konwalie i wiele innych kwiatów. Przekonaliśmy się również na własne oczy, że drzewa rosnące w dolinie są wyższe od tych, które rosną na górze. Jak zwykle zachwycił nas przełom Błotnicy i jej meandry, chociaż momentami musieliśmy bardzo uważać, aby nie zsunąć się ze skarpy do wody. Na szczęście nikt się tym razem nie wykąpał. Pamiętaliśmy również by nie zostawić palącego się ogniska i dokładnie je zagasiliśmy. A ten robaczek wychodzący ze swojego domku (co widać na ręce pani Basi), to larwa chruścika, która żyje tylko w czystych strumieniach.

galeria zdjęć